Poznajcie Vigor Med

Specjalistyczne Centrum Medyczne Vigor Med powstało w 2011 roku. Jak każde nowoczesne przedsiębiorstwo funkcjonujące w warunkach wolnego rynku dokładamy wszelkich starań, by jakość naszych usług i oferowanej opieki spełniała oczekiwania wszystkich naszych pacjentów.

Nasze Centrum świadczy usługi zdrowotne zarówno w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i w ramach prywatnych gabinetów medycznych ponad 20 specjalności.

   Vigor Med zapewnia swoim pacjentom kompleksowe świadczenia medyczne począwszy od Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) oraz szerokiej specjalistyki, poprzez nowoczesną diagnostykę i zabiegi w ramach oddziału Chirurgii Jednego Dnia z blokiem operacyjnym.

   

Nasze Centrum świadczy usługi zdrowotne zarówno w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i w ramach prywatnych gabinetów medycznych ponad 20 specjalności.

   VigorMed zapewnia swoim pacjentom kompleksowe świadczenia medyczne, począwszy od Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) oraz szerokiej specjalistki, poprzez nowoczesną diagnostykę i zabiegi w ramach oddziału Chirurgii Jednego Dnia z blokiem operacyjnym.

Lekarze i specjaliści współpracujący z VigorMed należą do grona osób regularnie podnoszących swoje umiejętności i wiedzę poprzez udział w programach naukowych, konferencjach i sympozjach z zakresu wybranych specjalizacji medycznych.

Z uwagą śledzimy postęp technologiczny na rynku urządzeń diagnostycznych i medycznych. Regularnie uzupełniamy i wymieniamy urządzenia wykorzystywane przez nasz zespół medyczny w celu zagwarantowania pacjentom najnowocześniejszych dostępnych rozwiązań, mających na celu dokładną diagnostykę i profesjonalne wykonywanie zabiegów leczniczych.

Nasza placówka funkcjonuje zgodnie z certyfikatem jakości ISO 9001:2015, który otrzymaliśmy po raz pierwszy w 2017 roku. Nasz personel pomocniczy podlega cyklicznym szkoleniom, mającym na celu sukcesywne podnoszenie kompetencji miękkich w celu jak najlepszej realizacji misji zapewniającej pacjentom profesjonalną i życzliwą opiekę medyczną.

W szczególności zespół VigorMed kładzie nacisk na przestrzeganie praw pacjenta i dbałość o poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego, a także rozwój działań z zakresu powszechnej profilaktyki i promocji zdrowia.

Aktualnie w naszym Centrum wprowadzane są nowe standardy obsługi pacjentów, unowocześniane są procedury związane z rejestracją i komunikacją z naszymi klientami. Opinie naszych pacjentów są dla nas niezmiernie istotne, dlatego jeśli posiadają Państwo sugestie lub uwagi, które w Państwa odczuciu poprawią jakość obsługi w naszym centrum, uprzejmie prosimy o przesłanie ich na adres laszczynska(at)vigormed.pl

Nasz zespół

lek. Michał Podfigurny

urolog II, chirurg I

Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. W zawodzie lekarza pracuje ponad 50 lat. Posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne w zakresie urologii. Przez 40 lat związany w WSZ w Lesznie, gdzie rozpoczynał karierę urologa jako stażysta, osiągając stanowisko ordynatora oddziału urologicznego. Ukończone liczne kursy dokształcające, między innymi z zakresu onkologii urologicznej, raka stercza, rak pęcherza moczowego, laparoskopii i endourologii, neurourologii, kamicy układu moczowego.
Uczestnictwo w licznych konferencje i sympozjach naukowych: Cykliczne uczestnictwo w Kongresach Naukowych Polskiego Towarzystwa Urologicznego; Kongres Inter Amarican Oncology Buenos Aires Argentina, XXXVIII Congress Urologie South Africa, XXVI Kongres Endourologii i ESWL Shanghai, European Urology; Davos Switzerland, Warszawskie Seminarium Neurourologii, Kongres Video-Urologii – Gdańsk, Kongres Annul EAU Milan – Italy, Kongres American Urological Association in Anaheim – USA, XX Kongres EAU Istanbul – Turkey, XX Kongres Video Urology Kuala Lumpur, Kongres URO-Onkologii Santiago Chile, Kongres Urogynekoligii Toronto – Canada, Kongres Amarica Urological Association San Francisco, Kongres Urogical Society-Perth Australia, Konferencja -Program przeszczepienia Płuc, Kongres URO-Onco Forum Ateny-Grecja.

Warsztaty specjalistyczne: warsztaty laparoskopii endourologii, warsztaty laserowe enukleacji prostaty.

Po godzinach: Zaangażowany społecznie – były Radny Rady Miasta Leszna. Wolne chwile poświęca turystyce i poznawaniu innych kultur, w okresie zimowym jego pasją jest narciarstwo.

dr n. med. David Musielak

urolog, FEBU

Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Andrologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.
Regularny udział w krajowych i międzynarodowych szkoleniach dotyczących urologii i andrologii, leczenia laparoskopowego i małoinwazyjnego schorzeń urologicznych.

Zainteresowania zawodowe – małoinwazyjne leczenie schorzeń urologicznych.

Nagrody i wyróżnienia:
• ESKULAP 2008, 2009, 2010,
• 2011 laureat Ogólnopolskiego Plebiscytu w kategorii specjalista urolog

lek. Mariusz Błachowiak

urolog, FEBU

Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Andrologicznego
Kursy: laparoskopia urologiczna, RIRS – wsteczna chirurgia śródnerkowa, zabiegi małoinwazyjne wykorzystujące najnowsze techniki stosowane w światowej urologii, ultrasonografia, PCNL.

Certyfikaty: laparoskopia urologiczna, RIRS, PCNL.

Działalność naukowa: Udział w konferencjach Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Andrologicznego.
hobby: triathlon, biegi długodystansowe, skitouring

lek. Beata
Gasza-Błachowiak

neurolog

Doświadczenia zawodowe:
Kursy epileptologii i elektroenecefalografii.
Szkolenia w zakresie leczenia choroby Alzheimera.
Liczne kursy oraz szkolenia krajowe i zagraniczne podnoszace zakres wiedzy i umiejetności w zakresie neurologii, neuropsychologii i neuropsychiatrii.

Certyfikat z zakresu oceny i opisywania badań EEG. Czterokrotnie finalistka Plebiscytu Eskulap w kategorii “lekarz specjalista”.
Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego,
Członek Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej

Wolne chwile poświęca podróżom oraz literaturze.
ktywny członek Chóru Wielkopolskiej Izby Lekarskiej od początku jego istnienia

dr n. med. Monika Podfigurna-Musielak

okulista

Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego
Wykształcenie: • 1999r. – Akademia Medyczna im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydział lekarski I, • 2007r. specjalizacja z zakresu okulistyki, • 2018r. obrona pracy doktorskiej pt. ” Ocena wybranych parametrów rogówki i siatkówki badanych za pomocą SD-OCT przed i po zabiegu fakoemulsyfikacji zaćmy” napisanej pod kierunkiem prof. dr hab.n.med. Marcina Stopy, • 2001r.- Podyplomowe Studium Zarządzania w Opiece Zdrowotnej – Wydział Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznej w Poznaniu oraz Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Działalność naukowa: Wykonawca w projekcie naukowym: Identyfikacja i analiza sekwencji genu lub genów odpowiedzialnych za wysoką rodzinną krótkowzroczność w populacji polskiej Instytut Genetyki Człowieka PAN/ kierownik: Gajęcka M. Projekt zwykły MNiSW/P05 Grant nr 2 P05A 095 29. Nagrody i wyróżnienia: • 2012 r. – wyróżnienie w Plebiscycie “Eskulap 2011” w kategorii Lekarz Specjalista, • 2016 r. – I nagroda w Plebiscycie “Eskulap 2015” w kategorii Lekarz Specjalista, • maj 2016 r. – wyróżnienie za prezentowany przypadek na Konferencji “Przypadki Kliniczne w Okulistyce” w Poznaniu.

dr n. med. Marek Kanikowski

radioterapia onkologiczna

Kursy :
• Physics for Clinical Radiotherapy – 2005 r., kurs ESTRO Bydgoszcz,
• Modern Brachytherapy Techniques – 2006 r., kurs ESTRO Praga,
• IMRT and other conformal techniques – 2006 r., kurs ESTRO Gliwice,
• Molecular oncology for the radiation oncologist – 2007 r., kurs ESTRO Estoril,
• Brachytherapy for prostate cancer – 2007 r., kurs ESTRO Praga.

Działalność naukowa:
• ponad 17 publikacji naukowych w czasopismach medycznych,
• ponad 65 wystąpień, wykładów oraz prezentacji plakatowych – Brachyterapia HDR nowotworów.

Po godzinach: zainteresowania, hobby: wspinaczka wysokogórska

lek. Agata Zdanowska

reumatolog, spec. chorób wewn.

Szerokie doświadczenie w zakresie kompleksowego leczenia chorób zapalnych stawów i kręgosłupa, chorób układowych tkanki łącznej oraz innych, rzadszych, schorzeń reumatologicznych. Udziału w licznych corocznych konferencjach naukowych w dziedzinie reumatologii oraz spotkaniach Oddziału Poznańskiego PTR. Członek Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.
Kursy:
• Kursy ultrasonografii narządów ruchu organizowane przez Sekcję Obrazową Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego – stopień podstawowy i 2 stopnie zaawansowane
•  Kurs kapilaroskopii organizowany przez Sekcję Obrazową Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.

Nagrody i wyróżnienia:
•  Wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego za najlepszy wynik Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w dziedzinie reumatologii.

lek. Paweł Gajda

urologia, chirurgia ogólna

Kursy:
“Laparoskopowa Radykalna Prostatektomia” EMTC Szpital Św. Łukasza w Bydgoszczy,
“Diagnostyka USG narządów jamy brzusznej” Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii,
“Współczesna ultrasonografia w diagnostyce gruczołu krokowego” Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii,
“Diagnostyka dopplerowska naczyń krwionośnych szyi, jamy brzusznej, kończyn górnych i dolnych” Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii,
“Zaawansowane Techniki Laparoskopowe” w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
“Laparoskopowe warsztaty urologiczne – prostatektomia radykalna” w II Klinice Urologii ECZ Otwock

Staże zagraniczne:
• A.O.K. Zell am See Allgemeinchirurgie – Austria,
• A.O.K. Zell am See Anasthesie – Austria,
• Universitatsklinikum Knappschaftskrankenhaus Chirurgische Klinik Bochum – Niemcy,
• Klinikum der Universitat Munchen Chirurgische Klinik Monachium – Niemcy,
• Elisabethinen Krankenhaus Urologie Linz – Austria,

Staże krajowe:
• Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach Klinika Urologii.

Członek European Association of Urology oraz Polskiego Towarzystwa Urologicznego.
Po godzinach: zainteresowania, hobby: turystyka górska i rowerowa.

mgr Jolanta Wawrzyniak

cytomorfolog medyczny

Doświadczenia zawodowe: Kursy doszkalające: • Kurs doskonalący dla cytomorfologów medycznych w zakresie skryningu raka szyjki macicy, • Kurs cytologii na podłożu płynnym (LBC), • Diagnostyka laboratoryjna męskiej płodności, Certyfikaty: Polskie Towarzystwo Patologów, Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej, Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników, Polskie Towarzystwo Andrologiczne. Nagrody i wyróżnienia: • Zasłużony Diagnosta Laboratoryjny
Członek Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych
lek. Małgorzata Nowacka

hematolog

lek. Elżbieta Paszkowska

przełożona pielęgniarek

lek. Joanna Podfigurna

laryngolog – urlopowana

lek. Izabela Gabrysz

okulista

Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu.
Staż specjalizacyjny odbyła w Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
W pracy zawodowej ceni profesjonalizm i zaangażowanie w sprawy pacjenta.

Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego

lek. Tomasz Przybyła

ortopeda

 traumatologia narządu ruchu

  • Diagnostyka i leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów, w tym endoprotezoplastyka stawu biodrowego i kolanowego,
  • Medycyna sportowa, leczenie następstw urazów sportowych, w tym artroskopowe leczenie stawu kolanowego i skokowego oraz zabiegi rekonstrukcyjne (wiązadła, łękotki, chrząstka stawowa),
  • Diagnostyka i leczenie złamań oraz ich następstw (zaburzenia zrostu kostnego), 
  • Chirurgia stopy, w tym korekcja palucha koślawego, palca młoteczkowatego, zabiegi rekonstrukcyjne w przebiegu innych nabytych zniekształceń stopy, 
  • Diagnostyka i leczenie zespołów uciskowych nerwów obwodowych oraz zmian o typie entezopatii.

Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

lek. Krystian Majewski

choroby wewnętrzne, nefrologia

Doświadczenia zawodowe:
ponad 20 lat doświadczenia w pracy na oddziale nefrologicznym


Członek Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego.
Członek Polskiego Towarzystwa Angiologicznego.

lek. Mateusz Sobczak

urolog, FEBU

Główne zainteresowania zawodowe to onkologia urologiczna oraz leczenie kamicy układu moczowego, Kursy zawodowe:

  • Diagnostyka USG jamy brzusznej,
  • TRUS i biopsja gruczołu krokowego,
  • Warsztaty Urodynamiczne,
  • Diagnostyka USG w urologii,
  • Kurs Laparoskopia w urologii

Prywatnie jest szczęśliwym małżonkiem oraz ojcem dwójki dzieci. Interesuje się sportem, motoryzacją oraz nowoczesnymi technologiami. Lubi dobre książki oraz ciekawe kino.

Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego.
Członek European Association of Urology

lek. Magdalena Moskalska

dermatologia, wenerologia

    • Kursy zawodowe:
    • Fotobiologia w dermatologii,
    • Diagnostyka i leczenie chorób włosów
    • Trichoskopia  i  trichogram
    • Techniki chirurgiczne w dermatologii
    • Dermatoskopia
    • Choroby skóry wieku dziecięcego
    • Choroby nowotworowe skóry
    • Diagnostyka kliniczna i laboratoryjna autoimmunologicznych chorób skóry
    • Diagnostyka i leczenie zakażeń przenoszonych drogą płciową
    • Mikologia kliniczna
    • Diagnostyka histopatologiczna chorób skóry
    • Diagnostyka kliniczna i laboratoryjna oraz leczenie alergicznych chorób skóry
    • Wenerologia kliniczna
W chwilach wolnych poświęca swój czas na jeździectwo, baloniarstwo i turystykę górską
Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

lek. Małgorzata Szulc-Błaszczyk

diabetolog

Diabetolog, specjalista chorób wewnętrznych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła między innymi w Klinice Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Szpitala Miejskiego im. F.Raszei Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Specjalista w zakresie opieki nad pacjentami chorymi na cukrzycę, stanów przedcukrzycowych oraz insulinooporności. We współpracy z innymi specjalistami zajmuje się leczeniem przewlekłych powikłań cukrzycy m.in. cukrzycowej choroby nerek, stopy cukrzycowej oraz zaburzeń towarzyszących jak nadciśnienia tętniczego czy dyslipidemii.

Swoją pracę uzupełnia o działania z zakresu edukacji diabetologicznej oraz działań profilaktycznych szczególnie w zakresie zapobiegania rozwojowi chorób współistniejących.